Welkom bij de Protestantse Gemeente te Vries Welkom bij de Protestantse Gemeente te Vries

Vieringen 



Zondag 1 oktober 10.00 uur 

Voorganger ds. Bert Altena, Margriet Bussemaker bespeelt het orgel. We lezen de hoofdstukken 3 en 4 van het boekje Jona en besteden tevens aandacht aan de jaarlijkse zondag Kerk en Israël. U bent welkom in de kerk, maar kunt ook de viering volgen of later terugzien via kerkdienstgemist.
Orde van dienst

Nieuwsbrief 1 oktober 2023

Onder dit kopje vindt u de actuele brief van de pastores aan vele gemeenteleden. Wie niet in de mailing zit, kan de brief hier downloaden. Wilt u de nieuwsbrief graag per mail? Meldt dit dan even via predikant@pkn-vries.nl

Het Wapen van Vries actueel

In het Wapen van Vries zijn voor een langere periode 40 asielzoekers gehuisvest, die eerder in de Laarkerk in Zuidlaren zijn opgevangen. In deze crisisopvang wordt de maatschappelijke en medische zorg door INLIA geregeld en  Raymond Vijfschaft, de huidige uitbater van het Wapen van Leiden zorgt voor ‘Bed, bad en brood’, zoals het COA dit omschrijft.
Herma van Ee en Joke Gerds coördineren vanuit de diaconie van de Protestantse gemeente in Vries alles rondom de vrijwilligers (o.a. lessen Nederlands, de ritjes naar de dokter), wil je meedoen en heb je vragen? Zij  zijn altijd bereikbaar via wapenvanvries@pkn-vries.nl 

Nieuws uit classis en synode PKN

Verslag generale synode 21/22 april  2023

nieuwsbrief Classispredikant pinksteren 2023

zomernieuwsbrief classispredikant


Informatieboekje

Er is een informatieboekje beschikbaar voor gemeenteleden over 'Wie, wat, waar en hoe'  in Protestantse Gemeente te Vries. U kunt dit digitaal opvragen bij de scriba.

Bespreking van 'De andere kant van de Muur' (start 4 oktober)

Vier bijeenkomsten rondom dit boek door ds. Bert Altena

Munther Isaac, geboren in Bethlehem, is Luthers predikant. Hij hoort tot de kleine christelijke minderheid van Palestijnen. Met zijn boek wil hij medechris- tenen in de Westerse wereld de ogen openen voor de andere kant van het verhaal. Lees verder voor meer info


Zangers gevraagd voor de lichtlezing ‘De Wijsheid van getallen’

Uitvoering 14 oktober van 13.30 tot 17.00 uur

Een muzikale lezing over de getallensymboliek in de buitenmuren van de Bonifatiuskerk te Vries.  Gedurende vijf repetities in september en oktober studeert het koor op woensdagavond van 19.00 – 21.15 uur in Vries 21 nieuwe liederen in. Het gaat om spirituele, Nederlandstalige liederen die speciaal geschreven zijn rondom thema’s die samenhangen met de getallensymboliek aan de buitenkant van de Bonifatiuskerk in Vries. Weten hoe u mee kunt doen met dit bijzondere project? Lees hier


ZIN-IN-ZONDAG 1 oktober 2023 11.30

Zondag 1 oktober komt Annette Nobuntu Mul spreken over Ubuntu, een filosofie uit het zuidelijke deel van Afrika die draait om toewijding in het geven en nemen. De bijeenkomst vindt plaats in de Jozefkerk en iedereen is welkom.
Lees meer


















 

 

terug