Welkom bij de Protestantse Gemeente te Vries Welkom bij de Protestantse Gemeente te Vries



Zondag 9 november 10.00 uur

In deze dienst gaat Mw. Wilma Klok voor, het orgel wordt bespeeld door Leo Kajim. Het thema van de dienst is: 'Tijd om terug te keren'.
De wereld lijkt op een kantelpunt. Jesaja spreekt tot een volk dat zich heeft verwijderd van gerechtigheid, maar God nodigt uit: ‘Kom, laten we samen een rechtszaak voeren.’ Jezus huilt over Jeruzalem omdat het niet herkent wat haar vrede brengt. Deze teksten raken aan het moment waarop alles op scherp staat. Tijd om terug te keren, niet als deadline, maar als uitnodiging tot omkeer, tot hoop, tot leven!

U kunt de dienst meebeleven via kerkdienstgemist. U kunt de dienst live volgen, maar ook terugluisteren/-kijken op een later tijdstip. U/jij bent van harte welkom!

Orde van Dienst volgt

Wil je alvast even opwarmen voor de komende zondag of gewoon een mooi lied doordeweeks beluisteren? Klik dan op de link hiernaast >>> Heilige God (lied 870)


Informatieboekje

Er is een informatieboekje beschikbaar voor gemeenteleden over 'Wie, wat, waar en hoe'  in Protestantse Gemeente te Vries. U kunt dit digitaal opvragen bij de scriba


Bestel de Petrus-adventskalender

Laat je verrassen op weg naar Kerst! De adventskalender van Petrus biedt voor elke dag een overdenking en staat vol inspirerende quotes, liederen en gebeden. Je kunt hem nu gratis bestellen of je inschrijven voor de online kalender. Heb je interesse? Lees hier verder.


Ontmoetingsmiddag 5 november

Elke eerste woensdagmiddag van de maand is er van 14.30 uur tot 16.30 uur Ontmoetingsmiddag. De eerstvolgende Ontmoetingsmiddag is op 5 november as. in 'Het Ontmoetingshuis'! U bent van harte welkom voor een kopje koffie of thee. 


5 november Vieren dankdag van 17.30 tot 18.30

Dankdag is traditioneel een feestdag om te danken voor en te delen in de oogst. Dit wordt op 5 november in de Bonifatiuskerk gevierd met een korte overdenking, muzikale omlijsting en het delen van lekkere hapjes, gemaakt door de kinderen van de avonturenclub.
We vragen iedereen iets kleins mee te nemen wat je weg wilt geven: dat kan iets lekkers, iets moois, iets dierbaars of iets bemoedigends zijn.  Die kleine presentjes delen we met elkaar als blijk van dankbaarheid en verbondenheid. Iedereen van harte uitgenodigd!

Op woensdagavonden bidden in de huiskamer van de kerk

Al een aantal jaren wordt er in verschillende huiskamers in Vries gebeden. Specifiek voor het dorp Vries en voor elkaar en wat ter plekke ingebracht wordt. Er worden vanaf heden een aantal van deze avonden gehouden in de huiskamer van de kerk (het koor). Het lijkt op de setting van de vespers in de 40-dagentijd. Je kunt in stilte aanwezig zijn, een gebedspunt inbrengen voor iemand in je omgeving of voor jezelf. Het komende gebed/stilte moment is gepland op 12 november van 19.15 tot 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom! Lees meer


Hoe trap je ‘op de rem’ in een hypernerveuze samenleving?

Op die vraag zoekt voormalig Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber een antwoord. Zij doet dat woensdag 5 november a.s., om 19:30 uur in de Jozefkerk in Assen. Ze verzorgt dan de jaarlijkse dankdaglezing van de Protestantse Kerken Assen en Rolde. Titel van haar lezing is ‘sabbatsleven’. Lees meer



Klik hier om u aan te melden voor deze lezing, de link in de advertentie werkt niet! 

Kerken in kaarslicht; 7 november

De Jozefkerk en de Mariakerk in Assen zijn vrijdag 7 november tussen 19.00 en 21.00 uur op een bijzondere manier aan elkaar verbonden. Jozef en Maria baden die avond namelijk in het licht. Heel letterlijk gebeurt dat met kaarslicht. In en rond de beide kerkgebouwen worden duizenden waxinelichtjes ontstoken en ook de route van de protestantse kerk aan het Kerkplein en de rooms-katholieke kerk aan de Dr. Nassaulaan wordt op diezelfde romantische wijze verlicht. Lees verder